23.02.2024

Як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?

Як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?

На жаль, зараз у нашому житті існує багато негативних складових, які дуже впливають на людський організм. Крім постійної тривожності, на нас негативно позначається мінімальне перебування під природним освітленням. І якщо на ситуацію у світі ми вплинути не в силах, то поліпшити якість освітлення цілком можливо. Адже сучасне освітлення цілком може знизити шкоду здоров'ю та створити якісне світло, яке є важливою складовою життєдіяльності як удома, так і на роботі. Крім того, правильно підібрана світлотехніка, не тільки висвітлить приміщення у темну пору доби, а й убереже від перепадів настрою, створивши затишну розслаблюючу атмосферу будинку.


Чи може правильне освітлення повністю змінити ваш будинок?

Будучи господарем у своїй оселі чи квартирі, ви самі можете вибирати пристрої освітлення – різні лампи, світильники чи люстри. І наскільки уважно ви підійдете до їх розміщення та поєднання залежить не тільки комфортність подальшого проведення часу в будинку, але і як освітлення підкреслить переваги інтер'єру та розставить акценти, надавши приміщенню індивідуальність та вишуканість. Таким чином, як кажуть дизайнери, можна грати з простором, візуально розширюючи площу кімнат або піднімаючи стелі.

Щоб навчитися "грати з вогнем" і створювати цікаві ефекти в дизайні приміщень, необхідно знати основні підходи при використанні світлових приладів.

  1. Використовуйте спрямоване світло. Для цього розставте настільні лампи або світильники таким чином, щоб вони підкреслювали конкретні елементи інтер'єру (картини, статуетки, полиці або рослини). Таким чином, можна сфокусувати на них увагу і надати глибину кімнаті.
  2. Створіть гру тіні та світла. Це можна зробити за допомогою перегородок, ширм чи штор. Таким чином цікаві тіні на стінах та стелі додадуть об'єм у кімнаті, а також слугуватимуть декоративним елементом.
  3. Розмістіть світлодіодні стрічки. Сучасні стрічки можна закріпити під меблями або на полиці, щоб створити м'яке та приглушене освітлення. Це актуально як для вітальні або спальні, де можна створити розслаблюючу та затишну атмосферу, так і на кухні або у передпокої для виділення будь-якої поверхні.
  4. Виберіть світлові акценти. Для цього використовуйте підвісні світильники або підсвічування, які підкреслять архітектурні деталі та декоративні елементи в інтер'єрі. Наприклад, можна підсвітити камін, полиці з книгами чи елементи стіни. У такий же спосіб можна зонувати кімнату певними світильниками, наприклад, над робочим столом або куточком для хобі.
  5. Не забувайте про свічки. Адже не дарма ці джерела світла вже тисячоліття використовуються людством. Саме вони утворюють магічну атмосферу. Достатньо просто поставити свічки у різних частинах кімнати, щоб додати тепла та романтики. Або використовувати їх до створення святкової атмосфери під час особливих подій.

Як світло може розв'язати чотири основні проблеми інтер'єру без ремонту?

Ви будете здивовані, наскільки багато проблем можна вирішити просто «граючи» зі світлом. Особливо, якщо зараз ви просто не можете зробити ремонт.

  • Наприклад, перша проблема, яку можна вирішити за допомогою освітлювальних приладів – змінити простір. Зокрема, якщо у вас низькі чи надто високі стелі. У такому випадку встановіть настінні світильники, зі спрямованим світловим потоком вгору. Таким чином вони піднімуть висоту стелі. А, якщо стелі здаються занадто високими, проведіть зворотну операцію: направте світильники на стіни, щоб стеля виявилася затінена.
  • Друга проблема: вузьке чи дуже широке приміщення. Тоді, щоб візуально розширити простір, встановіть світильники вздовж однієї стіни. Завдяки такому розташуванню вони приховують вузькість приміщення. І навпаки - якщо кімната здається занадто широкою, розмістіть кілька освітлювальних приладів на стелі, які розрізають її навпіл.
  • Третя і найчастіша у нас проблема – невеликі площі кімнат. Для її вирішення є арсенал коштів. По-перше, можна підсвітити кути, що трохи "розтягне" приміщення. По-друге, спробуйте використовувати розсіяне або відбите від стін або стелі світло. Хоча, якщо немає часу та грошей на створення складної системи освітлювальних приладів, використовуйте перевірений засіб – максимальне освітлення. Адже давно відомо правило: що більше світла і що воно яскравіше, то більш об'ємним сприймається приміщення.
  • Четверта проблема - необхідно часто змінювати інтенсивність освітлення. Для її вирішення досить просто встановити димер - пристрій для регулювання яскравості світла. Як правило, його можна поєднати з вимикачем.

 
Де знайти ідеальне освітлення для кожного куточка вашого будинку?

Як ви бачите, за допомогою світла можна вирішити безліч завдань і зробити ваш будинок затишним та комфортним. Адже зараз існує безліч оригінальних, високотехнологічних, якісних, але при цьому красивих і стильних освітлювальних приладів. Втім, щоб не заплутатися у всьому цьому різноманітті та зробити правильний вибір, найкраще відвідати мережу меблевих торгових центрів «Аракс» у Києві. Саме тут ви зможете знайти спеціалізовані магазини з освітлювальними приладами на будь-який смак та достаток. А уважні продавці з радістю допоможуть Вам зробити правильний вибір освітлювальних приладів, з якими можна попередньо ознайомитися на сайті «Аракс».

23

0

186

Поділитися:

255

Рекомендуємо також

Як вибрати ідеальні меблі для вітальні і не допустити помилок: поради щодо створення стильного та функціонального інтер'єру

28.05.2024

Як вибрати ідеальні меблі для вітальні і не допустити помилок: поради щодо створення стильного та функціонального інтер'єру

Вітальня 2024: Сучасні тренди та історична спадщина

14.05.2024

Вітальня 2024: Сучасні тренди та історична спадщина

Як вибрати ідеальне ліжко: Повний посібник

03.05.2024

Як вибрати ідеальне ліжко: Повний посібник