09.05.2023

Те що ви не знали про вибір міжкімнатних дверей

Те що ви не знали про вибір міжкімнатних дверей

У кожному будинку чи квартирі є елементи, які стали настільки звичними, що ми практично не помічаємо їх. Одним із таких елементів є міжкімнатні двері. Однак, попри їхню непомітність, варто вам неправильно їх підібрати, як відразу почнуться проблеми. І справа навіть не в тому, що недоречні міжкімнатні двері можуть зіпсувати враження навіть від найдорожчого та вишуканого ремонту, а в тому, що їхній неправильний вибір вплине на зручність експлуатації приміщення в цілому. Двері відіграють важливу роль в облаштуванні житлового простору, забезпечуючи зручність та комфорт у різних приміщеннях, таких як кухня чи спальня. У цьому сенсі вони є невіднятним елементом інтер'єру будь-якого будинку чи квартири.

Основні завдання

Для початку, розберімо основні функції, які виконують міжкімнатні двері. Ще з давніх-давен наші предки використовували різні перегородки у своїх житлах, щоб зберігати тепло вогнища, і цей метод залишається актуальним і в наш час. Але не тільки це робить двері невіднятним елементом інтер'єру. Вони також дозволяють створити затишну та інтимну атмосферу всередині кожного приміщення, а також розділити більші простори на менші та більш функціональні зони.

А якщо ви живете із сім'єю чи дітьми, то міжкімнатні двері стають життєво необхідними. Вони створюють додатковий комфорт та зручність кожному члену сім'ї, допомагаючи уникнути небажаних запахів та шуму. Як приклад, двері на кухні дозволять вам готувати смачні страви, не переживаючи, що запахи поширюватимуться по всьому будинку. А двері у ванній чи туалеті забезпечать вам не тільки необхідний рівень інтимності, але й допоможе уникнути небажаних наслідків у вигляді вологи в інших частинах будинку.

Не варто недооцінювати потужну захисну функцію міжкімнатних дверей. Вони є важливим елементом звукоізоляції, створюючи непроникний бар'єр для шумів і дратівливих звуків. Крім того, вони дозволяють зберегти особистий простір і уникнути небажаних зустрічей і розмов, які можуть порушити нашу концентрацію або призвести до дискомфорту.

Зрештою, міжкімнатні двері є невід'ємною частиною нашого життя. Вони не тільки забезпечують зручність та комфорт у будинку, але й можуть створювати вражаючі дизайнерські рішення, підкреслюючи стиль та індивідуальність кожного приміщення. Важливо пам'ятати, що двері не тільки виконують практичні функції, але і можуть стати справжнім витвором мистецтва, що надає вашому будинку індивідуальності та характеру.

Великий вибір 

Сьогодні вибір міжкімнатних дверей став набагато цікавішим та різноманітнішим, це як різні конструкції: розсувні, розпашні та складні, або хитні,  так само безліч дизайнів (включаючи новий трендовий варіант двері прихованого монтажу), що дозволяє підібрати оптимальний варіант на будь-який смак та стиль. Так що якщо ви шукаєте нові двері для свого будинку, то вибір може бути досить різноманітним. Давайте спочатку розберемося, а чим відрізняються різні типи конструкцій, і які цілі виконують.  Розберімось, у чому їх відмінності.

Перший – розсувні двері. Такий варіант ідеально підходить для невеликих приміщень, наприклад, у так званих смарт-квартирах. Саме такий вид міжкімнатних дверей навіть у приміщеннях з обмеженим місцем при відкриванні займають мінімум площі кімнати, оскільки при відкриванні вони від'їжджають паралельно до стіни. Тому в такій конструкції міжкімнатних дверей обов'язково наявність роликів, що монтуються у верхній та нижній частині дверного полотна. Залежно від ширини отвору ви можете вибрати двостулкові або одностулкові розсувні двері. Окрім звичних плоских конструкцій, розсувні двері можуть мати радіусну форму. Тому дизайнери приміщень дуже люблять цей вид міжкімнатних перегородок. Це цілком зрозуміло, адже такі двері встановлюються півколом, а не як класичні на одній лінії. В інтер'єрі це виглядає не тільки красиво, але й дозволяє надати дизайну вміщену унікальність. А ось для дизайну інтер'єру, виконаного в мінімалістичному стилі, найкраще використовувати збірні міжкімнатні двері, оскільки у них полотно при відкритті ховається у ніші.

Другий вид міжкімнатних дверей – звичні для всіх розпашні двері. Такі двері монтуються в отвір і відчиняються всередину або назовні кімнати. Цей вид знайомий практично всім, оскільки вони зручні, прості та найголовніше, їх можна застосовувати в будь-яких приміщеннях. Хоча вони мають істотний недолік – для відкриття даного типу дверей потрібна наявність незайнятого меблями простору. Наприклад, у вузьких коридорах такі двері створять безліч проблем, тому для малогабаритних квартир вони є не дуже підходящим рішенням.

Сьогодні у всіх виробників можна знайти широкий асортимент розмірів, дизайнів та колірних рішень на будь-який смак та матеріальний достаток таких міжкімнатних дверей. Унікальність дверей в тому, що вони можуть складатися з двох стулок. Такий вигляд ідеально підійде для широких дверних отворів. У будь-якому випадку, розпашні двері краще за всі інші види забезпечують хорошу звукоізоляцію та не пропускають вологу або кіптяву. Завдяки таким своїм перевагам, саме їх найчастіше встановлюють на кухні, або у ванній кімнаті. А головне - встановлення дверцят займає не так багато часу. Даний вид дверей також ділиться на підкласи: фільончасті, суцільні або зі склінням.

Нині найбільшого поширення набули фільончасті міжкімнатні двері. Від інших видів вони відрізняються наявністю спеціальних елементів, які вставляють у каркас, виготовлений з дерева. Залежно від виду вставок, вартість таких міжкімнатних дверей може сильно змінюватись від дешевих до справді дорогих, виконаних з масиву цінних порід деревини. Такий самий принцип працює і щодо суцільних міжкімнатних дверей. Залежно від виду будівельних матеріалів, з яких виготовлено полотно дверей, візуально схожі моделі можуть суттєво відрізнятись за вартістю. Так, міжкімнатні двері з ДВП або пластику набагато дешевше, ніж такі ж за розмірами конструкції, виконані з натурального дерева.

Однак, якщо ваше приміщення має невелику площу, навіть за наявності необмеженого бюджету, не варто встановлювати в ньому масивні дерев'яні конструкції. У такому випадку вам ідеально підійдуть моделі зі склінням, які добре пропускають світло і візуально збільшують приміщення. Тим більше, що ви можете вибрати відповідний вам варіант з величезної різноманітності, коли зі скла виконані всі двері або тільки певна її частина, або «пограти» з виглядом скла: тонованого, прозорого, кольорового, або матового.

Також як, підвид є хитні, або маятникові двері, вони характеризуються тим, що відкриваються в будь-яку сторону. Правда, такі міжкімнатні моделі підходять більше для офісів, оскільки в будинку досить непрактичні. Але, якщо ви живете в просторій квартирі-студії, то чому б і ні?

Третій вид міжкімнатних перегородок – складні двері. Вони, як їх розсувні «побратими», мають попит у приміщеннях обмеженої площі, оскільки при відкриванні складаються у бік дверного отвору. Полотно встановлюється на рейки та оснащується спеціальними підшипниками, які забезпечують безшумний рух. Ці двері не можуть гарантувати хорошу звукоізоляцію і теплосбереження, але вони дозволять зонувати простір в маленьких кімнатах.


Приховані – це такі дверні конструкції, що непомітні в кімнаті. Дізнатися про їхнє розташування допомагає лише дверна ручка, а також невелика щілина між полотном та коробкою. Головна відмінність від інших форматів дверей - тип встановлення. 

Такі двері популярні вже понад 5 років. Їхнє використання візуально збільшує простір, забезпечує оригінальність та цілісність дизайну. та при установці невидимих дверей потрібна попередня підготовка стіни. Дверні блоки доцільно встановлювати в період проведення ремонтних робіт (до обшивки гіпсокартоном, остаточної обробки) за заздалегідь виконаним рівнем на чистову підлогу. Розмір ділянки між підлогою та полотном має бути понад 10 мм. Проводити установку рекомендується за наявності необхідного для цієї роботи досвіду.

Касетні міжкімнатні двері із прихованими петлями встановлюються лише після проведення всіх підготовчих робіт. Порожнина, що приховує дверне полотно, створюється за допомогою застосування накладок із гіпсокартону та оформлення спеціальної ніші.

Поради професіоналів

Як кажуть майстри, вибираючи міжкімнатні двері для свого будинку чи квартири, потрібно визначитися з їхнім виглядом, розмірами та дизайном. Для цього важливо враховувати розміри та вид приміщень, де ви хочете встановити двері. Наприклад, для невеликої кімнати варто підібрати складні або розсувні моделі, а ось для великих приміщень можна придбати двостулкові або радіусні міжкімнатні двері.

Безумовно, потрібно приділити увагу матеріалам, з яких виконані двері. Звичайно, в ідеалі найкраще зупинити свій вибір на продукції, яка виготовлена з натуральних матеріалів, і відрізняється надійністю та екологічністю. Якщо бюджет не дозволяє зробити дорогі покупки, цілком можна знайти дешевші аналоги. Але в такому випадку, важливо уважно оглянути моделі, що сподобалися, переконатися, що поверхні дверей не тільки ідеально рівні, але і гладкі, якщо є задирки або шорсткості, це вказує на низьку якість обробки матеріалу. Крім того, слід приділити увагу і фарбуванню, воно має бути однотонним та рівним.

Як дізнатись розмір дверей?

Аби заощадити час при покупці, необхідно знати точні розміри майбутньої двері. Адже навіть мінімальна похибка призведе до того, що доведеться її міняти, тому як змінити дверний проріз набагато складніше, дорожче і не завжди можливо.

Для зняття розмірів необхідно:

  1. Озброїтися рулеткою
  2. Заміряти висоту і ширину дверного отвору, необхідно це зробити з обох боків, зверху та знизу (бо ми знаємо “ювелірність” отворів може не співпадати до 10 см)
  3. Обрати мінімальні значення та записуємо.
  4. Заміряємо товщину стіни та обираємо максимальне значення, також записуємо.

Зверніть увагу, що висоту отвору необхідно вимірювати від рівня «чистової підлоги» - тобто підлоги, на якій вже є або буде укладено підлогове покриття.

Аракс допоможе

Як бачите, існує величезна різноманітність видів та типів міжкімнатних дверей. Тому, щоб не загубитися і вибрати варіант, що вам підходить, найкраще звернутися до фахівців. Це може бути як дизайнер, який професійно виконає ремонт вашого будинку чи квартири з урахуванням усіх нюансів та деталей, так і консультанти у спеціалізованих ТЦ у Києві. Наприклад, у торгових центрах меблів та інтер'єру «Аракс» – на Кільцевій дорозі 110 та Дніпровському шосе, 25 км у столиці, тут, в одному місці представлені найкращі магазини провідних виробників міжкімнатних дверей від найкращих вітчизняних та міжнародних брендів. Багатий асортимент та прийнятні ціни на всі види конструкцій допоможуть вам придбати все необхідне в одному місці. Крім того, саме тут можна отримати консультації продавців та виробників усіх магазинів, розміщених у ТЦ. А на сайті Araks.ua онлайн можна знайти масу порад та різних акцій, що додатково допоможе заощадити сімейний бюджет і зробить ваш будинок затишним та комфортним.

23

0

186

Поділитися:

494

Рекомендуємо також

Як вибрати ідеальні меблі для вітальні і не допустити помилок: поради щодо створення стильного та функціонального інтер'єру

28.05.2024

Як вибрати ідеальні меблі для вітальні і не допустити помилок: поради щодо створення стильного та функціонального інтер'єру

Вітальня 2024: Сучасні тренди та історична спадщина

14.05.2024

Вітальня 2024: Сучасні тренди та історична спадщина

Як вибрати ідеальне ліжко: Повний посібник

03.05.2024

Як вибрати ідеальне ліжко: Повний посібник