10.04.2023

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Скажіть, яке покриття для підлоги краще для дитячої?
-А Скільки у вас дітей? -П'ятеро ...
- О! Тоді краще просто забетонувати!

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет? І відповідь це питання залежить в основному від трьох критеріїв:

  • По-перше, дотримуючись поради з анекдоту, велике значення має як поводитися покриття в експлуатації, особливо у разі підвищених навантажень. Іншими словами, якщо у вас кілька активних дітей, та ще й домашні тварини, звичайно, не варто кидатися в крайнощі, та безумовно ваш вибір повинен схилитися у бік більш міцних матеріалів.
  • По-друге, якщо ви або ваші домочадці схильні до алергій і віддаєте перевагу екологічності, необхідно звернути увагу на натуральні покриття для підлоги.
  • По-третє, після врахування двох попередніх факторів, як не крути, постане питання ціни. Звичайно, чим якісніші та натуральніші матеріали, тим більше вам знадобиться коштів як на покупку, так і укладання підлоги.

Подібність та відмінності

З дилемою – що обрати паркетну дошку чи набірний паркет стикається дуже багато покупців спеціалізованих магазинів. Тому консультанти в меблевих відділах ТЦ завжди допомагають відвідувачам розібратися в основних відмінностях, цих двох схожих матеріалів. й обрати оптимальний варіант, зацікавленим у придбанні покриття для підлоги, під потреби та умови використання.

Для початку необхідно зрозуміти, що набірний паркет є багатошаровою (зазвичай тришаровим) конструкцією. Усі шари пов'язані між собою клеєм. При цьому лицьовий шар із натуральних порід дерева покритий лаком, олією та воском.

Завдяки такій будівлі, набірний паркет відрізняється великою різноманітністю кольорів та структур. Наразі практично жоден сучасний ремонт не обходиться без використання набірного паркету, й майже кожен бренд або виробник має величезне різноманіття стилів даного виду покриття для підлоги. Просто рай для будь-якого дизайнера інтер'єрів!

Але все ж таки, основною перевагою такого матеріалу є його міцність. Адже завдяки шарам, покладеним перпендикулярно один до одного, лінійні розширення, тиск і перепад клімату діють на такий паркет меншою мірою, аніж на цільну дошку. Також важливо, що паркетну дошку за бажання ви, навіть, зможете укласти своїми руками, оскільки дошки зазвичай мають замкові з'єднання шип-паз. Та ще одна перевага – при гарному догляді, відновлення набірного паркету можливе з мінімальними змінами (шляхом заміни кількох елементів).

В той самий час, набірний паркет має свої недоліки. Як не крути, клей, який використовується для з'єднання шарів, не можна назвати екологічним. Крім цього, при укладанні набірного паркету використовується монтажний склад для адгезії зі підлогою. Та й термін експлуатації цього виду покриття для підлоги в порівнянні з паркетною дошкою менше в середньому у два рази.

Стара добра підлога

Будемо відверті, паркетна дошка з масиву деревини завжди залишається на піку популярності серед решти підлогових покриттів. Саме вона належить до нестаріючої класики в будь-якому інтер'єрі. І це зрозуміло, адже така підлога складається з цілісних шматків дерева без розшарування та вкраплень синтетичної сировини, отже саме така паркетна дошка є повністю екологічною.

Крім того, вона при хорошому укладанні та експлуатації демонструє максимальну міцність. За рахунок товщини, термін експлуатації такої дошки доходить до 70 років. А своєчасні процедури – циклювання чи шліфування, продовжують первісний вигляд природного покриття підлоги. Наприклад, завдяки товщині провести циклювання масиву можна до 8 разів. Що важливо, підлога з масивної дошки не потребує систем типу «тепла підлога», оскільки мають низьку теплопровідність і самі забезпечують збереження тепла в приміщеннях.

Та є й недоліки. Наприклад, натуральне дерево реагує на кліматичні перепади та боїться вологості. Тому при виборі матеріалу, щодо цього аспекту, потрібно підходити дуже відповідально. В іншому випадку деревина в майбутньому створить проблеми: розсохнеться або, навпаки, розбухне. Але навіть при нормальній вологості можуть виникнути проблеми частіше через структуру дошки - поздовжні тріщини, великі зазори. А, щоб замінити мостину, на відміну від набірного паркету, доведеться розкривати дошки, що знаходяться поруч, до самої стіни, інакше розхитаність не зникне. Та й укладати підлогу з паркетної дошки потрібно вміти, та й знайти добрих майстрів досить складно.

Ціна питання – краще «Аракс»

Будь-який продавець магазину покриття для підлоги вам скаже, що складно однозначно сказати наскільки відрізняється вартість паркетної дошки від набірного паркету. І вони мають рацію, оскільки ціна покриття залежить від багатьох факторів: породи та сорту деревини, способу укладання, кількості дощок, супутніх матеріалів, які також необхідно буде придбати. Крім цього, не забудьте про необхідність оплатити роботи з укладання підлоги. У такому випадку потрібно орієнтуватися на якість матеріалу і ваші фінансові можливості, а також поради професіоналів.

Так, якщо вам необхідно підібрати ідеальний варіант підлогового покриття щодо ціна-якість, найкраще відвідати спеціалізовані ТЦ у Києві. Наприклад, у торгових центрах меблів та інтер'єру «Аракс» – на Великій кільцевій дорозі та Дніпровському шосе у столиці представлені найкращі магазини підлогових покриттів (Holz, Quick Servis, Quick Servis, Майстерня Васильєва, Центр дверей та інші), які гарантують якість продукції від найкращих брендів. Багатий асортимент та прийнятні ціни на всі види матеріалів допоможуть вам придбати все необхідне в одному місці та зробити свій будинок вишуканим та неповторним. Крім того, саме тут можна отримати консультації продавців та виробників усіх магазинів, розміщених у ТЦ. А на сайті Araks.ua онлайн можна знайти велику кількість порад та різних акцій, що додатково допоможе заощадити сімейний бюджет.

 

23

0

187

Поділитися:

656

Рекомендуємо також

20.06.2024

Вдячність у знижках для наших захисників: створюйте затишок та комфорт у торговому центрі "Аракс" заощаджуючи

28.05.2024

Як вибрати ідеальні меблі для вітальні і не допустити помилок: поради щодо створення стильного та функціонального інтер'єру

14.05.2024

Вітальня 2024: Сучасні тренди та історична спадщина

Якщо ви обираєте паркет уперше, недовго розгубитися від розмаїття. Яке дерево краще: дуб чи вишня? Чим відрізняється паркетна дошка від штучного паркету? Разом з фахівцями Меблевого Центру "Аракс", розбираємося у видах паркету, особливостях монтажу та догляду.