Дизайн маленької кухні панельних будинків: затишок можна зробити де завгодно

10.02.2022

Дизайн маленької кухні панельних будинків: затишок можна зробити де завгодно

Оя Ірина Володимирівна

Оя Ірина Володимирівна

0

0

3

Поділитися:

402

Дизайн маленької кухні панельних будинків: затишок можна зробити де завгодно

У будівель такого типу є недолік - неможливо зробити перепланування. Але це не означає, що тут нічого красивого вже не зробиш. Досвід студії «OIA Architects» показує: кухні в панельних будинках можуть бути красивими, що підтверджують фото дизайну.

Правильне планування

Обмежений простір - це складності в розподілі функцій. Тому важливо не випустити з уваги функціональність. Наприклад, дизайн кухні 6 м² у панельному будинку можна поєднувати з принципами смарт-квартир. Вони припускають раціональне використання всіх поверхонь, максимальне вбудовування, використання мобільних конструкцій і меблів-трансформерів, винесення частини техніки за межі кухні.

Якщо є можливість, варто обідню зону винести, хоча для будинків старого зразка це практично нереально. Тоді ефектно і практично буде використовувати підвіконня: розширити його до стійки або стільниці. Під час приготування їжі він може виступати в ролі робочої зони, а потім - як обідній стіл для рутинного прийому їжі. А ось компанією краще відпочивати в вітальні.

Варіанти, які точно не підійдуть

Якщо погортати каталоги з варіантами оформлення кухонь, то можна побачити кілька геометричних рішень для розміщення меблів. Єдиний варіант, який точно не підійде - це острівний. Він передбачає установку столу в центрі приміщення і додаткові поверхні по периметру. З точки зору зручності його вважають одним з кращих.

Також не варто робити дизайн кухні в панельному будинку в темних тонах. Стандартні планування припускають невеликі вікна, іноді балкон або лоджію зовні. В результаті навіть найяскравіше світло не перекриє похмурий настрій, якщо взяти насичені відтінки коричневого, чорний, або складні темні кольори.

Ідеальна кухня: головні якості

Перш за все вона повинна бути добре освітленою. Якщо немає можливості використовувати природне освітлення (а в панельних будинках її немає майже ніде), то можна правильно розставити точки штучного світла. Брати краще теплі, але не занадто жовті лампи, щоб створити затишну атмосферу. Навіть якщо кольори холодні та ви вибираєте біле освітлення, воно все одно має трохи зміщуватися в бік жовтого.

Другий пункт - колір. Традиційними вважаються світлі теплі відтінки: беж, світла деревина, молочний, медовий, фісташковий. Але це не догма, і ми можемо підібрати та прохолодне рішення або навіть зіграти на контрасті. Це має гарний вигляд, якщо ви плануєте замовити дизайн кухні 9 м² в панельному будинку або для більш просторої. У маленьких приміщеннях контрастний колір може використовуватися тільки для точок-акцентів, але не як додатковий.

Але головне, про що варто пам'ятати - ваша кухня повинна вам подобатися. Якщо вам в ній комфортно, нічого не заважає, ви можете в ній із задоволенням готувати та насолоджуватися приготованою їжею, можна і переступити через деякі канони. Ми завжди підтримуємо сміливі ідеї в дизайні, тому що з них народжуються нові тренди та яскраві рішення.

 

Рекомендуємо також

Оя Ірина Володимирівна

10.02.2022

Вітальня - місце затишних вечорів під пледом і галасливих дружніх зустрічей

Оя Ірина Володимирівна

02.02.2022

Ванна і санвузол в панельному будинку: чи залишилося місце для дизайну?