22.10.2024

Акцентна стіна – мистецтво інтер'єру

Акцентна стіна – мистецтво інтер'єру

Сучасний будинок частіше має мінімалістичний, а іноді навіть аскетичний дизайн інтер'єру. Це зрозуміло, адже світлий і легкий, вільний від зайвих речей інтер'єр – зручний у побуті та на відміну від складних і сміливих колірних дизайнерських рішень, він з часом не почне дратувати господарів будинку. Однак, погодьтесь, у вас іноді виникає відчуття, що «чогось не вистачає» або «очі нема за що зачепитися»? Якщо так, потребу яскравих акцентів можна задовольнити за допомогою декору або особливого прийому, який використовують дизайнери - створення акцентної стіни, здатної стати яскравим акцентом та справжнім витвором мистецтва або власною картинною галереєю. Так чи інакше такий дизайнерський прийом неодмінно буде родзинкою вашого інтер'єру.

 

Гра контрастів

Як і говорить назва, акцентна стіна – це ціла стіна або її частина, що контрастує кольором або фактурою з іншими поверхнями. Крім суто естетичного призначення, акцентна стіна в дизайні інтер'єру здатна вирішити і низку функціональних завдань: візуально збалансувати не пропорційну кімнату і відволікти від недоліків приміщення, бути інструментом для зонування багатофункціонального простору. Також часто акцентну стіну використовують як частину інтер'єрної композиції, здатну підкреслити пріоритетні дизайнерські мотиви та задати настрій всьому інтер'єру.
Акцентна стіна – мистецтво інтер'єру

Традиційно акцентну стіну роблять у таких містах як: 

  • У спальні - біля ліжка або навпроти нього
  • У вітальні – за телевізором чи диваном
  • На кухні – у вигляді кухонного фартуха. 

Але де б ви не зробили акцентну стіну, існує кілька правил її розташування. Перше, вона має бути помітною для людини, яка заходить у приміщення. Отже, саме ідеальне розташування – навпроти вхідних дверей. По-друге, у вузьких приміщеннях акцентну стіну краще зробити з однієї з коротких стін. По-третє, розміщуючи акцентну стіну в зоні за телевізором, не слід вибирати надто яскраві відтінки або орнаменти, що привертають увагу - це буде відволікати вас від перегляду фільмів і передач. Нарешті, головне правило говорить про те, що підбираючи колірний контраст для акцентної стіни, пам'ятайте, що темніші та тепліші відтінки візуально наближують стіну, а світлі та холодні тони – навпаки, віддаляють.

 

Мистецтво оформлення

Обравши місце розташування акцентної стіни, вам треба вирішити як її оформити. Хороша новина у тому, шо це повністю залежить тільки від ваших уподобань, а головне - кількості варіантів дуже багато. Вибирайте який до вподоби:

  1. Легший за все - підкреслить чорнове оздоблення. Так, якщо вам довелося зняти старе покриття стіни, не поспішайте її вирівнювати. Залишіть цегляну або бетонну поверхню та пофарбуйте її в контрастний колір. Цей спосіб підходить для створення стилю лофт, мінімалізму або сканді.
  2. Розмістіть на стіні стелажі чи полиці, наповнені книгами, декоративними предметами та сувенірами. Це допоможе створити затишок та візуально збільшити простір. 
  3. Встановіть світильники, адже світлодіодне підсвічування – це не тільки функціональний елемент, але й стильний декор. Це можна зробити по верхньому краю акцентної стіни або вздовж бічних країв. Тим самим ви можете створити атмосферу та підкреслити фактуру обробки. 
  4. Оформіть дерев'яними панелями.  Натуральні матеріали завжди кращі в обробці приміщень. Пограйте з розміром плашок та рейок, але по можливості зберігайте природні кольори та фактури. 
    Акцентна стіна – мистецтво інтер'єру
  5. Повісьте велике дзеркало тим самим ви не лише привернути увагу до частини кімнати, а й візуально розширити приміщення. 
  6. Додайте обсягу, поекспериментувати із фактурою. Нехай все оздоблення буде в одному кольорі, а акцентну частину оформіть за допомогою об'ємних матеріалів. 
  7. Виберіть темний колір. Але треба пам’ятати, що це сміливе рішення, особливо у маленькій кімнаті. Темний колір звужує простір, тому потрібно обов'язково включити в палітру світлі тони, що балансують, і продумати освітлення.

 

Повісьте велику або кілька менших картин. Дизайнери вважають, що це найкращий спосіб створити акцент в інтер'єрі та додати артистичного шарму до будь-якого простору.

 

Вибір картин

Наявність мистецтва та живопису в інтер'єрі завжди говорить про смак власника. І останнім часом саме воно стає обов'язковим елементом декору. Крім того, живопис – це певний колірний акцент, який збирає воєдино загальний стиль та колористику простору. 

На жаль, справа до вибору картин в інтер'єрі доходить не завжди: як правило це додаткові витрати, вдаватися до яких власнику житла не завжди хочеться. Але навіть з малим бюджетом можливо використати репродукції: все залежить від того, що це за репродукція і як вона представлена. Також є й бюджетне мистецтво. У цьому випадку картина може не претендуватиме на звання високого мистецтва, але стане яскравим акцентом кольору в інтер'єрі. 

Акцентна стіна – мистецтво інтер'єру

Але, якщо у вас в будинку повно дорогих меблів, а на стінах висить якийсь березовий гай, ніхто не зверне уваги на ці меблі. Всі дивитимуться на гай і плюватимуться. З іншого боку, серйозний живопис є маяком, який дуже привертає увагу до самого інтер'єру. Навіть певні огріхи можна пробачити, якщо цей енергетичний потік як якісного образотворчого мистецтва буде доречним у конкретному інтер'єрі.

А головне, не варто забувати та про те, що мистецтво є відображенням особистості власника інтер'єру. Саме воно мовчки може «розповісти» про людину набагато більше, ніж вона припускає.

Але так чи інакше, мистецтво безумовно може візуально змінювати простір у будинку. Наприклад, наявність значних яскравих плям або схематичних елементів, що нагадують вікна. Вони завжди розширюють простір, додають йому глибини. У білу стіну погляд просто впиратиметься і все. А витвір мистецтва на цій стіні може трансформувати простір і підвищить його цінність. Також при створенні по-справжньому класичного інтер'єру звісно, ​​насамперед підходять старі класичні роботи. Хоча зараз є багато яскравих прикладів, коли неокласика також вдало виглядає з сучасними творами та не те що не втрачає якості, а й виграє.

Акцентна стіна – мистецтво інтер'єру

Так чи інакше, не бійтеся експериментувати з акцентними стінами та вибирати картини, втілюючи в життя найсміливіші ідеї. Тоді ваш дизайн інтер’єру, пожвавлений оригінальним прийомом використання акцентної стіни, завжди буде сповнений енергією вашої творчої думки.

 

25

0

204

Поділитися:

79

Рекомендуємо також

Важлива інформація про графік роботи мережі меблевих центрів "Аракс" на святкові дні!
Author substrate image
 - designer avatar

03.12.2024

Важлива інформація про графік роботи мережі меблевих центрів "Аракс" на святкові дні!

Вдячність у знижках для наших захисників: створюйте затишок та комфорт у торговому центрі "Аракс" заощаджуючи
Author substrate image
 - designer avatar

01.11.2024

Вдячність у знижках для наших захисників: створюйте затишок та комфорт у торговому центрі "Аракс" заощаджуючи

Полиці для збільшення простору і стилю в вашому інтер'єрі
Author substrate image
 - designer avatar

31.10.2024

Полиці для збільшення простору і стилю в вашому інтер'єрі

Каталог магазинів і відділів торгової мережі "Аракс".  Понад 150 брендових магазинів і 45 000 м якісних і унікальних товарів розташованих в двох торгових центрах за адресами:

Кільцева дорога, 110

м. Київ, Дніпровське шосе, 25, Ходосівка, Аракс

Найширший асортимент брендових і дизайнерських меблів в Україні.